Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulament intern
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulament intern

Va rog sa ma lamuriti daca un regulament intern poate contine prevederi contrare Legii 53/2003, a Contractului Colectiv de Munca unic la Nivel National, si care este cadrul legal de a solicita si obtine daune morale intr-o actiune de litigiu de munca. Multumesc mult.
Orice document / contract / act sau cum doriti sa il numiti care contine prevederi sub nivelul legislatiei in domeniu in vigoare este nul din start.