Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme de evacuare a chiriasilor de la ICRAL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme de evacuare a chiriasilor de la ICRAL

Buna ziua! Cine imi poate spune cum pot da afara fostii chiriasi ai ICRAL in urma retrocedarii unei case in Bucuresti . Pe calea judecatii cred ca dureaza 3-4 ani . Politia nu se baga, . Cu stima Tudor Florin
daca imobilul a fost restituit prin dispozitia primarului general prin solutionarea notificarii pe L 10 va trebuie o hotarare judecatoreasca de evacuare.
daca ati obtinut imobilul prin revendicare in instanta puneti in executare dispozitivul hotararii cu ajutorul unui executor judecatoresc.
succes
Nu trebuie mai intai ca chiriasii sa fie notificati pentru incheierea unui nou contract de inchiriere in baza oug 40/1999 si in caz ca nu accepta condiitile noului contract se poate incepe procedura de evacuare?