Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... SECHESTRU ASIGURATORIU
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

SECHESTRU ASIGURATORIU

BUNA ZIUA
IN TOAMNA ANULUI 2010 AM FACUT UN SECHESTRU ASIGURATORIU PE NISTE UTILAJE PRORIETARUL SC DUPA SECHESTRU LE-A VANDUT CU TOT CU SC . AM INCERCAT UN PENAL DAR NU MI-A FOST ACORDAT , ACESTA A VANDUT MARFA SECHESTRATA SI NU MI-A PLATITO EU CE POT FACE ? MULTUMESC
bottacin, utilizator
fapta constituie infractiune. Ati facut plangere penala?
DA AM FACUT UNA LA PROCURATORA DAR A FOST RESPINSA " NU SE TRIMITE IN JUDECATA " ACUM AM MAI INCERCAT O DATA SPERAND CA VOM DA DE UN PROCUROR CARE VA INTELEGE CA O DATA CE NOI AM DAT ACCE MARFA IAR ACESTA NU A PLATIT A VANDUTO IN MOMENTUL IN CARE ERA UN SECHESTRU SI NU A ACHITAT DATORIA , ACESTA ESTE DE REA CREDINTA CI NU SA IMI RASPUNDA CEVA DE GENUL A VANDUT SOCIETATEA CU BUNURILE EU NU CRED CA POATE VINDE SOCIETATEA CU BUNURILE SECHESTRATE