Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract auto

cum pot sa cumpar o masina care apartine unei firme , fara sa am surprize din partea vanzatorului?
Solicitati verificarea arhivei de garantii reale mobiliare (AEGRM) pentru a vedea daca masina nu e gajata de firma pentru a garanta vreo obligatie; puteti solicita si o expertiza tehnica pentru a-i stabili valoarea reala, starea tehnica si valabilitatea documentelor;