avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract auto

cum pot sa cumpar o masina care apartine unei firme , fara sa am surprize din partea vanzatorului?
Cel mai recent răspuns: edina , utilizator 08:45, 30 Septembrie 2011
Solicitati verificarea arhivei de garantii reale mobiliare (AEGRM) pentru a vedea daca masina nu e gajata de firma pentru a garanta vreo obligatie; puteti solicita si o expertiza tehnica pentru a-i stabili valoarea reala, starea tehnica si valabilitatea documentelor;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie bunuri de catre un srl de la o persoana fizica EUXMIRA EUXMIRA Un SRL doreste sa cumpere bunuri ( vitrine frigorifice) de la o persoana fizica. Aceasta persoana fizica zice ca nu mai are documentele de provenienta ale ... (vezi toată discuția)
Procedura inscriere in aegrm onuttza onuttza Obiectul de activitate al societatii mele este comercializare de scule,echipamente si utilaje de constructii. Pentru vanzarile mai mari de 5000euro am vrea sa ... (vezi toată discuția)
Cumparare autoturism pus gaj uttzza uttzza Am si eu o intrebare. O cunostinta a mea a cumparat un autoturism. Intre vanzator si cumparator s-a incheiat un contract de vanzare-cumparare. ... (vezi toată discuția)