avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Master sau limba straina pt INM 2009 ?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Master sau limba straina pt INM 2009 ?

Data fiind multitudinea de zvonuri de pe "piata" nu mai stii ce sa crezi...
Poate cineva de pe acest forum stie mai multe.
Va fi obligatoriu masterul in 2009 pt inm ca o conditie de inscriere sau nu ?
E posibil sa introduca o limba straina in probele de concurs ?
Nu de alta ,da' sa stim si noi cum ne gestionam timpul si banii.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Alin Popescu , administrator 18:03, 4 Octombrie 2008
Andreea Lisievici a scris:

Discutiile despre admitere se vor purta numai aici: www.avocatnet.ro/content/for...


interpretezi restrictiv. specific penalistului.

mergand mai departe pe ideea ta ar trebui ca la aceasta sectiune sa existe doar 2 subiecte noi pe an ce ar acoperi toata aria sectiunii. de exemplu anul asta ar trebui sa exista doar astea 2 subiecte:
1. admitere INM 2009
2. admitere magistratura 2009

Nu sunt deloc penalista, dar stiu foarte bine regulamentul acestui forum. Se fac topicuri diferite NUMAI daca dicutia e diferita, asa incat toate discutiile pe o anumita tema sa fie grupate si citite impreuna. E logic si util. Cate topicuri sunt pe an sincer nu consider ca prezinta vreo importanta.
andreea ... andreea ... o intosesi ca la Ploiesti si te fofilasi subtil pe langa ideea principala.
dar ai si tu dreptatea ta.
Gavril a scris:

andreea ... andreea ... o intosesi ca la Ploiesti si te fofilasi subtil pe langa ideea principala.
dar ai si tu dreptatea ta.



dee...doar e administrator!:D
Am redeschis toate topicurile privitoare la aspecte diferite din cadrul admiterii in magistratura.

E imposibil de crezut ca un singur topic va putea acoperi toate problemele pe care le ridica aceasta idee.
Daca vreti sa va fie mai usor, puteti sa va definiti cateva probleme majore pe care le implica admiterea (probleme administrative, drept penal, drept civil, proceduri, etc) si deschideti un topic pentru fiecare dintre ele. In acest fel, o sa puteti sa ii obligati pe cei care vin din urma sa nu mai deschida topicuri noi, ci sa scrie in cele existente deja, pentru ca altfel n-ar face decat sa puna in discutie idei existente deja.

Scriu toate cele de mai sus pentru ca in privinta limitarii discutiilor la un singur topic eu am o alta parere. In fiecare comunitate, regulile primeaza doar pana la limita monopolului. Fiecare trebuie sa fie liber sa isi aleaga partenerii de discutie, ca si topic-ul in care vrea sa discute.

Cu siguranta ca in timp, userii respectivi isi vor alege o discutie principala catre care isi vor indrepta atentia.
Motiv pentru care, bafta la invatat si spor la discutii. :)
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Octombrie 2008
Alin Popescu, administrator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere magistratura-2009 any_eladia any_eladia buna seara ...tuturor! as avea si eu o intrebare...nu prea potrivita pentru acest moment...dar...totusi: stie cineva cand se vor mai face inscrieri pentru ... (vezi toată discuția)
Admitere inm nela.strugariu nela.strugariu este cineva dispus sa discutam pe forum azi? ceva noutati despre admiterea in INM?:-/ (vezi toată discuția)
Test logica anda2happy anda2happy am citit saptamana trecuta in Adevarul ca se va introduce la admiterea in magistratura un test de logica eliminator.dar nu erau mai multe detalii. cunoaste ... (vezi toată discuția)