Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie nou nascut!!!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie nou nascut!!!

am o dilema:am cim p perioada det incepand cu data de 26.09.2011,inainte am mai lucrat dar tot cu intreruperi,o luna cim 2 saptamani somera si tot asa,as vrea sa stiu daca idemnizatia de nou nascut se acorda in aceste conditii,ex raman insarcinata peste o luna ,doua si mi se prelungeste automat cim???sau care ar fi conditiile?! poate sa ma de afara sau sa neprelungeasca cim p peroada det?rog detaliat sa mi explice conditiiile cu cim p perioada det!!!!ms anticipat!!!
1. Plata impozitelor si a contributiilor nu va ajuta sa beneficiati de indemnizatia pentru CCC.
2. Va ajuta numai obtinerea de venituri profesionale impozabile, asa cum am spus mai sus.
3. Dupa incetarea CIM puteti incerca sa incheiati un alt CIM cu timp partial (1 ora pe zi sau pe saptamana), numai sa fie un venit salarial (nu conteaza cat).
multumesc pt lamuriri tuturor!