Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... abuz al bancii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

abuz al bancii

In 2008 am facut imprumut ipotecar de 43.000 euro, costul total fiind de 96.900euro platibili in 300 luni(ASA AM BATUT PALMA).Cind sa schimbat legea(dobanda fiind in functie de euribor, totalul de plata se ridica la 97.608 euro, mai mult cu 708 euro.Anul acesta am fost concediat si am solicitat o restructurare a creditului si dupa doua luni de analize si doua randuri de acte cerute de banca, mi=au pus la dispozitie spre analiza o oferta de restructurare prin aplicarea careia costul total al imprumutului ar fi de 101.524 euro pentru aceeasi perioada, mai mult cu 4.624 euro . cum credeti ca ar trebui sa raspund acestui abuz? va multumesc.
Ares-3, moderator
nu aveti de cat sa o acceptati...caci dv. sunteti la mana lor ..si depindeti de ei...de actul de clementa al lor...etc...
sau daca aveti dubii in privinta noilor clauze din refinantare va puteti adresa dupa semnare , cu o actiune in instanta pentru caluze abuzive in contract..;)