Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Daca in urma citatiei unul din succesori nu se prezinta deoarece este plecat in strainatate cu domiciliul necunoscut, iar un altul nu se prezinta deoarece nu mai locuieste la ultima adresa cunoscuta (acesta din urma neinteresandu-se de mostenire timp de 13 ani, cunoscand totusi despre decesul ascendentului sau, dar neprezentandu-se la inmormantare ) cum decurge mai departe actiunea de succesiune ?
vaiacondios a scris:

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Se poate angaja un detectiv particular si se pot afla mai multe detalii.

avocat Claudiu Lascoschi

Cred ca glumiti, exista detectiv particulari poate in Bucuresti, dar in alte localitati si nu-mi imaginez ca o procedura succesorala se poate transforma in urmariri cu detectivi.

Nu este vorba de urmariri asa cum gresit credeti, ci de cautarea persoanei care pt dvs este disparuta.

avocat Claudiu Lascoschi