Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... RIL admis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

RIL admis

ICCJ s-a pronuntat, prin Decizia nr.27/2011, in sensul ca:

Acţiunile în acordarea de despăgubiri băneşti pentru imobilele preluate abuziv, imposibil de restituit în natură şi pentru care se prevăd măsuri reparatorii prin Titlul VII al Legii nr. 247/2005, îndreptate direct împotriva Statului Român, întemeiate pe dispoziţiile dreptului comun, ale art. 1 din Primul Protocol adiţional la Convenţia pentru apărarea drepturilor omului şi libertăţilor fundamentale şi ale art. 13 din această Convenţie, sunt inadmisibile

Decizia nu a fost publicata, pana la aceasta data, nici pe site-ul ICCJ, nici in MO.

Intrebare: unde as putea gasi continutul recursului? Despre continutul deciziei nu intreb, dearece nu cred ca a fost motivata pana acum (pronuntarea a avut loc pe 14.11.2011).

in ce monitor oficial a fost publicata motivarea RIL admis prin decizia 27/2011 ? daca a fost publicata evident .
multumesc anticipat pentru raspuns si cu scuzele de rigoare daca nu am cautat eu pe net mai amanuntit
Stimată doamnă,

Este vorba de MO 120/17 februarie 2012.
va multumesc