Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare

buna ziua,intr-un proces de iesire din indiviziune,in intampinare se poate cere impartirea cheltuieliilor?pe cota parte?sau toate cheltuieliile din timpul procesului sa se imparta pe cota parte?expertizele,taxe,etc...
De obicei, cand partile cheltuiesc bani intr-un proces civil atat de reclamant cat si de parat, daca instanta constata acest lucru prin inscrisurile depuse la dosarul cauzei va dispune compensarea partiala sau totala a cheltuielilor de judecata facute de cele doua parti.