Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime

In cazul in care am un CIM suspendat prin detasare, iar salariatul solicita o adeverinta de vechime pentru pensionare, aceasta este eliberata de catre societatea la care are incheiat CIM-ul sau de catre societatea la care este detasat?
Toate drepturile ii sunt acordate de societatea la care este detasat.
I se va elibera adeverinta de vechiem de catre angajatorul cu care are incheiat c.i.m. ... se va specifica in adev, ca incepand cu data de .... este detasat la S.C. ... ... de asemenea, angajatorul la care este detasat ii va elibera o adeverinta cu veniturile realizate pe perioada detasarii ...