Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant on line
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant on line

Am inteles ca se pot depune bilanturi on-line cu semnatura digitala. Dar notele si alte declaratii se depun in format zip nu mai mare de 10 MB. A aflat cineva daca acele note, etc. trebuie semnate stampilate apoi scanate? Sau care este alta modalitate?
Nu vad cum ati putea semna -in afara de semnatura electronica- si stampila bilantul pe care doriti sa-l transmiteti on-line.Asta ar insemna ca, odata bilantul terminat si semnat electronic si fie listat si scanat pentru a avea stampila si semnatura administratorului.Or, bilantul este in format pdf, are o arhiva zip(cate cele rapoarte si declaratii) si-un xml S1003(notele la bilant).Cum ati mai atasa aceste informatii?
ma refeream la anexele de la bilant , daca trebuie listate,stampilate si semnate , apoi scanate sau le putem atasa direct si sa le transmitem doar pe baza de semnatura electronica extinsa .
eu pana la urma le-am listat stampilat semnat scanat atasat ...
Da, anexele la bilant trebuie listate, semnate, stampilate si apoi scanate si arhivate zip.:)