Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Echivalare master
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Echivalare master

În 1989 am absolvit facultatea de matematica-fizica, de 3 ani, cu diploma de stat.
În perioada 2003-2006 am continuat studiile, deci am facut diferentele, absolvind cu diploma de licenta, facultatea de matematica. Mi se echivaleaza studiile cu master?
Nu are vreo importanta, insa felicitari ... din cuprinsul legii ar rezulta ca , ati obtinnut licenta în cadrul ciclului I - studii universitare de licenta.... prin urmare, studiile nu sunt echvalate ca si cum ati fi absolvit si masterul ... este doar o parere ....

Art. 16 din Legea nr.288/2004:
...........................
(2)Absolventii cu diploma de învatamânt superior de scurta durata pot continua studiile pentru a obtine licenta în cadrul ciclului I - studii universitare de licenta.

Cred ca cel mai bine este sa va adresati Minsterul Educatiei , intrucat sunt cei mai in masura sa va dea un raspuns specializat la problema dvs ...