Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stimulent de insertie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stimulent de insertie

Daca optez pt concediu crestere copil de 1 an si ma intorc la serviciu inainte de implinirea acestuia pt a beneficia de stimulentul de 500 ron..........:
1.Ce se intampla daca peste ceva timp de la reluarea activitatii angajatorul ma concediaza? Mai beneficiez de stimulent pana la implinirea a 2 ani ai copilului??
2. care este venitul in cazul reluarii activ: salar + stimulent 500 ron + alocatie 200 ron?
multumesc mult pt raspunsuri
Buna ziua, legat de acest stimulent..trebuie sa nasc in aprilie/mai 2012...voi opta pentru concediu 1 an....am inteles ca si tatal ar trebui sa intre in concediu o luna, dar acest ucru noi nu-l prea dorim.....cand trebuie sa mentionam acest lucru?
si inca ceva...daca ma decid sa ma intorc mai repede la lucru,inainte ca bebe sa implineasca 1 an, inteleg ca se acorda stimulent de 500 ron/luna pana el implineste 2 ani...acest lucru pana la ce varsta a copilului trebuie cerut?
multumesc pentru raspuns
In legatura cu stimulentul de insertie...sotia mea a nascut pe 24.02.2012, voi opta pentru stimulent de insertie,daca in acesti 2 ani in care voi primii salar+ stimulent+ alocatie o sa-mi schimb locul de munca, voi mai beneficia de acest stimulent?
@ alinvlad86

Raspunsul este afirmativ la intrebarea dvs ...acordarea stimulentului de insertie nu este conditionata de pastrarea locului de munca ...
va multumesc frumos pentru raspuns