avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... programul kogalniceanu
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

programul kogalniceanu

cine poate sa-mi spuna mai multe despre acest program: adica in cat timp trebuie rambursati banii sau conditiile de acordare.mentionez ca eu am o societate cu activitate de 3 ani dar am ceva datorii la impozit si ca de ceva timp nu prea mai ies pe profit.
Cel mai recent răspuns: ContSters233047 , utilizator 08:46, 27 Mai 2012
cei de la otimmc zic ceva de prevederile legale, ca fondurile exista, si ca solutionarea este la banca...

insa, nu cred ca exista comerciant (in cazul asta banca) rational care sa refuze sau sa amane la infinit (nici macar cateva zile) vanzarea marfii (in cazul asta bani cu dobanda) unui client care are in buzunar "garantia statului" pentru plata marfii (returnarea imprumutului si a dobanzii aferente)...

concluzia mea e ca acea "garantie a statului" si "fondurile aferente", practic, nu exista (sunt numai pe hartie)...

... sau se acceseaza dupa o procedura asa de (premeditat) complicata si de durata, ca rezultatul este acelasi...

nu se garanteaza nimic de stat! (decat ca exceptii, de ochii lumii)...

iar programul "kogalniceanu" (de "sprijin" imm:)) ) are valoare, practic, zero. e numai propaganda, de prost gust.



Ultima modificare: Duminică, 27 Mai 2012
ContSters233047, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul "mihail kogãlniceanu" ContSters257414 ContSters257414 [i]IMM-urile pot accesa, din [b]4 aprilie[/b], prin programul \\"Mihail Kogălniceanu\\", o linie de credit de 400.000 de lei anual/întreprindere cu dobânda ... (vezi toată discuția)
Program kogalniceanu 2013 tibiersek tibiersek imprumutul acordat prin program trebuie restituit in decembrie 2013 sau se acorda pentru un an ? (vezi toată discuția)
Credit kogalniceanu Catigaspar10 Catigaspar10 Am un credit pt. IMM, Kogalniceanu, de 125.000, contractat acum 2 ani si reinnoit pana la sfarsitul lui 2012. As dori sa aplic pentru noul program Kogalniceanu ... (vezi toată discuția)