Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prescrierea faptei de a conduce fara permis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prescrierea faptei de a conduce fara permis

Buna,

Dupa cat timp se prescrie fapta de a conduce un autovehicul neavand permis de conducere? Infractiunea a fost constatata in septembrie 2007. Multumesc.
de fapt fapta a fost savarsita in 2014 dar ma chemat la politie la sect 2 pentru ca din suspect mi au schimbat incadrarea in inculpat si a spus canu conteaza data savarsirii infractiuni de conducere fara permis pentru ca mi au schimbat incadrarea dupa aproape 7 ani/ Ce pot sa fac sau daca ma pute ti ajuta sa ma reprezentati. acum pe 14 trebuie sa ajung la sectia 2 politie simi trebuie avocat