Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... dobandirea cetateniei romane
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

dobandirea cetateniei romane

buna...eu sunt din iasi prietena mea este din chisinau...a depus dosarul pt cetatenie in mai 2011...cam cat o sa dureze pana ce o sa obtina cetatenia(acum cu scandalul asta cu cetateniile ne temem ca o sa dureze prea mult)....sau daca nu de fac cununia civila ce pasi trebuie sa urmez ca ea sa stea cu mn in tara sau sa poata calatori cu mn in europa
Eu ma refeream exclusiv la cazul in care nu ar fi depus cererea de redobandire