Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... inventar institutie
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

inventar institutie

Buna ziua. Cum procedam la inventarul patrimoniului unei institutii in situatia in care in contabilitate apare un numar de bucati de produse, iar faptic sunt mai multe.Mai precis au fost inregistrate eronat in conta pt ca pe contractul de furnizare ale produselor- sunt cate sunt in realitate.
Va multumesc mult!
multumesc mult vidiva dar totusi ei semneaza pe toate paginile (cu predare -primire) si tot pe ambii ii pun si la textul acela de sfarsit? declaratia de inceput o cunosc, dar la sfarsit ce declaratie ii iau celui care preda? multumesc mult!