Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Responsabilitate caramizi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Responsabilitate caramizi

Buna seara!
Am si eu o problema! M-am apucat sa-mi fac curatenie in casa, si prima si prima oara a trebuit sa imi schimb geamurile la bacon, aveam schelet metalic iar acuma ne-am pus termopane, iar cand ne-au scos baietii ramele au cazut cateva caramizi de la balconul vecinii deasupra. Ea si-a renovat balconul acum 3 ani, si cred ca nu si-au prins bine caramizile ca stateau in rama geamurilor noastre. Si ne tot ameninta ca este de datoria noastra, ca o sa cheme politia. Sincer eu vreau sa fac totul asa cum spune legea de aceea as avea mare nevoie de ajutor ca sa stiu ce sa fac. Ma poate ajuta cineva?
Adrianna86 a scris:

cum pot dovedi ca de fapt ele erau slabite si nu din vina mea au cazut?

Pentru a proba aceasta sustinere, la momentul producerii evenimentului , ar fi fost necesara efectuarea unei expertize tehnice ,care in momentul de fata nu mai poate fi efectuata

multumesc!!!!!!!m-am mai linistit!
Sarbatori Pascale linistite!