Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Dreptul de a fotografia in spaþii publice
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Dreptul de a fotografia in spaþii publice

Bună ziua. Mă confrunt foarte des cu aceasta problemă şi aş vrea să am acea "patalama" la mână prin care am dreptul de a fotografia in gări,parcuri etc FÃRÃ SCOP COMERCIAL .

Stiu desigur ca in zonele considerate puncte strategice nu am dreptul sa fotografiez.
Dacă puteţi să-mi daţi HG sau direct textul aş fii recunoscator.

Multumesc mult.:thumbup:
EduardL, utilizator
Nu suntem un sistem totalitar in care sa existe legi cu ce ai voie sa faci.
În regulă, am înţeles.
Da,din păcate nu am cum să o scot la capăt...

Mulţumesc oricum pentru interesul acordat.
T.C.