avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurarea medicala a unui tanar cu varsta intre 18 si ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurarea medicala a unui tanar cu varsta intre 18 si 26 de ani

Daca am varsta intre 18 si 26 de ani, nu sunt elev si nici student, nu am absolvit nici bacalaureatul, am dreptul la asistenta medicala gratuita integrala sau numai
in cazuri de urgenta ? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: tibors , utilizator 20:48, 18 Iunie 2012
Da este clar acum ! Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare sanatate ANGEL978 ANGEL978 Buna ziua! As dori sa stiu cum trebuie sa procedeze o persoana care nu are asigurare de sanatate (locuieste la tara si nu are nici un fel de ... (vezi toată discuția)
Sanatate anto_riana anto_riana buna.muncesc in italia dar fara acte.am o problema de sanatate ,sufar de hiperhidroza ,transpir f tare sub brat , am facut diferite tratamente f scumpe dar ... (vezi toată discuția)
Compensare medicamente diabetic neasigurat Dorina P. Dorina P. Sunt fara asigurare ( ramas fara serviciu ) diabetic tip 2 si medicul refuza sa imi dea reteta pt medicamente compensate . Este legal ? daca nu , cum pot ... (vezi toată discuția)