avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1992 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... taxa inscriere in tablou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

taxa inscriere in tablou

buna. va rog frumos, spuneti-mi si mie: cat costa taxa de inscriere in tabloul avocatilor ?
ma intereseaza la baroul Prahova.
va multumesc :)
Cel mai recent răspuns: DanyD , utilizator 10:36, 12 August 2009
Marinescu OSC a scris:

In baroul Timis taxa de inscriere pe tabloul avocatilor este de 1000 ron.Stiu ca cel mai scump este in Bucuresti,vreo 3000 de ron,dar nu cred ca la Brasov sa fie 2000 de euro.


Ba da!
Taxa e 2000 de euro la Brasov. Asta de anul trecut sau de acum doi ani
La Galati taxa este 5000 lei (cincimii). Procedura este urmatoarea: Saptamana aceasta se elibereaza decizia, dupa primirea acesteia se plateste taxa de 5000 lei si apoi se depune contractul de colaborare.
Scump d'omle, scump.....! Asa direct, dupa sarbatori #-o . Bani inainte de sarbatori, bani dupa sarbatori.....#-o#-o#-o
Am sunat azi la Baroul Bucuresti, si, cum era de asteptat, nu am primit un raspuns exact.
Mi s-a spus sa astept eliberarea Deciziei, apoi sa semnez contractul de colaborare, apoi sa achit taxa, care, anul trecut a fost 2.400ron (ceea ce stiam si eu).

Eu vroiam de azi sa semnez contractul de colaborare.

Poate la Bucuresti se vor elibera mai repede Deciziile, daca nu au mai fost atat de multi admisi.

Apropo, la dictarea subiectelor, s-au auzit voci in sala : Cum se scrie "fidejusiune"???
Intr-adevar la secretariatul Baroului Brasov au zis ca taxa este de 2000 euro.Poate sunt naiva,
dar atunci nu inteleg ce rost are limita maxima data de UNBR?
Stiti pe cineva care a platit aceasta suma? (Am inteles ca inca de anul trecut s-a cerut atat)?
Sa ma "linistesc" si eu...www.avocatnet.ro/images/smil...
[:((]
eu am platit-o saptamana trecuta... la brasov...si atat a fost .. 2000 euro

Alte discuții în legătură

Avocat stagiar 2008 DeaC DeaC =D> Felicitari tuturor celor care au promovat examenul de admitere in profesia de avocat! Acum ceva timp, dezbatand subiectul Admitere Barou 2008, unii ... (vezi toată discuția)
Avocat definiv intr-un an justlegal justlegal Este posibil sa devii avocat definitiv dupa numai un an de stagiatura? (vezi toată discuția)
Cum devii avocat daca esti consilier juridic? CARMEN_LUCIANA2000 CARMEN_LUCIANA2000 sunt consilier juridic, am 2 ani si 8 luni vechime ca si consilier juridic la o primarie si as vrea sa stiu cum pot deveni avocat. se ia in considerare aceasta ... (vezi toată discuția)