Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Fisa de lichidare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Fisa de lichidare

Buna!
Am si eu nevoie urgenta de un model de fisa de lichidare. Am un angajat caruia ii inceteaza contractul de munca la sfarsitul lunii decembrie, insa a cerut adeverinte de salariat pentru mai multe banci. Eu am anuntat bancile cu privire la incetarea contractului de munca al angajatului respectiv, insa as vrea sa stiu daca faptul ca el are credite la banci influenteaza cumva fisa de lichidare pe care trebuie sa o fac eu.
fisa de lichidare priveste relatiile salariatului cu angajatorul, nu relatiile salariatului cu institutii de credit.
Ma gandeam eu ca asa trebuie sa fie. Mersi de confirmare. Ai vre-un model de fisa?
In fisa de lichidare cuprinde:
- antetul firmei
- datele privitoare la salariat (nume si prenume, CNP, departamentul, functia,.... )
- toate departamentele unitatii , unde fisa trebuie sa fie semnata
- data si semnatura salariatului
Am scanat un model de "Nota de lichidare" - model mai vechi - dar nu stiu cum sa ti-l trimit.
Daca imi dai adresa de mail, aici sau pe privat, iti trimit fisierul.
Modelul este doar ca sa-ti faci o idee despre cum arata asa ceva, tu ti-l faci cum vrei apoi.