avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Fisa de lichidare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Fisa de lichidare

Buna!
Am si eu nevoie urgenta de un model de fisa de lichidare. Am un angajat caruia ii inceteaza contractul de munca la sfarsitul lunii decembrie, insa a cerut adeverinte de salariat pentru mai multe banci. Eu am anuntat bancile cu privire la incetarea contractului de munca al angajatului respectiv, insa as vrea sa stiu daca faptul ca el are credite la banci influenteaza cumva fisa de lichidare pe care trebuie sa o fac eu.
Cel mai recent răspuns: Elena Perianu , Traducator autorizat 19:53, 28 Decembrie 2008
fisa de lichidare priveste relatiile salariatului cu angajatorul, nu relatiile salariatului cu institutii de credit.
Ma gandeam eu ca asa trebuie sa fie. Mersi de confirmare. Ai vre-un model de fisa?
In fisa de lichidare cuprinde:
- antetul firmei
- datele privitoare la salariat (nume si prenume, CNP, departamentul, functia,.... )
- toate departamentele unitatii , unde fisa trebuie sa fie semnata
- data si semnatura salariatului
Am scanat un model de "Nota de lichidare" - model mai vechi - dar nu stiu cum sa ti-l trimit.
Daca imi dai adresa de mail, aici sau pe privat, iti trimit fisierul.
Modelul este doar ca sa-ti faci o idee despre cum arata asa ceva, tu ti-l faci cum vrei apoi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa postului gabydumitru gabydumitru buna ziua! am nevoie la angajare de fisa postului de economist, ma puteti ajuta cu un model!!?? multumesc, gaby[b] (vezi toată discuția)
Fisa postului proiectant inginer electrotehnic forbidden forbidden Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un model fisa postului pentru proiectant inginer electrotehnic sau cateva idei pentru a putea completa corec fisa pentru ... (vezi toată discuția)
Lichidare la zi AlexandraLevi AlexandraLevi Buna, Va rog sa ma ajutati cu un model de notificare din partea salariatului pentru lichidare la zi. As dori daca se poate sa se precizeze in notificare ... (vezi toată discuția)