Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... NEINREGISTRARE CONTRACT IN REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

NEINREGISTRARE CONTRACT IN REVISAL

Ce sanctiune primesc daca nu am inregistrat doua contracte in revisal si nu le-am transmis ? am o intarziere de trei zile si tocmai acum au venit in control de la itm . . .unde ma incadrez CONFORM hg 500/2011 , la lit a sau c de la art 9 ?
Eu am o intrebare: daca angajatorul nu inregistreaza un contract din 2011, eu aflu abia acum ca acel contract nu a fost inregistrat..ce amenda risca?
In cazul dvs., angajatorul poate primi cel mult un avertisment.