avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... acte recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

acte recurs

buna ziua, am nevoie urgent de un raspuns va rog. intr-un litigiu de munca concediere abuziva, cererea a fost respinsa la fond, astept motivarea care nu a fost redactata inca. voi face recurs. in dosar s-a depus un act fals, si altele nu au fost depuse. cind pot depune aceste acte? si asupra acelui act se poate interveni? cind? dupa ce primesc motivarea de la tribunal ori trebuie depuse acum? mentionez ca dosarul este la redactare nu la arhiva. cum procedez? multumesc
Ultima modificare: Vineri, 29 Iunie 2012
gogu2, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:50, 22 Iulie 2012
Perfect de acord cu tine, freelis, numai ca in practica nu se intampla asa ceva...
Instanta nu te lasa sa vorbesti si te indeamna sa depui concluzii scrise, pentru ca sa termine sedinta mai repede. In mod firesc, iti dai seama ce a scris partea adversa in Concluzii abia dupa ce s-a redactat hotararea, deci fara nici o repunere pe rol...
Intr-adevar, din motivarea hotararii ne putem da seama ce a invocat partea adversa in acele concluzii scrise .. insa sunt de aceeasi parere cu domnul profesor ca instanta trebuie sa procedeze asa cum a opinat dansul .. instanta nu poate retine aspecte de fapt si de drept care nu au fost puse in discutia ambelor parti ...insa nu se stie niciodata ce ne poate rezerva un complet de judecata ..:(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nedepunerea concluziilor scrise ramy84 ramy84 In cazul in care instanta de drept penal pune in vedere partilor faptul ca au la dispozitie o saptamana pentru a depune concluzii scrise, iar una dintre parti ... (vezi toată discuția)
Motive de recurs comunicate incomplet eugen82 eugen82 Sint in recurs declarat de partea adversa, pe vechiul cod pr.civ.. La primul termen mi s-au comunicat motivele de recurs, dar ulterior am constatat ca lipseau ... (vezi toată discuția)