Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... acte recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

acte recurs

buna ziua, am nevoie urgent de un raspuns va rog. intr-un litigiu de munca concediere abuziva, cererea a fost respinsa la fond, astept motivarea care nu a fost redactata inca. voi face recurs. in dosar s-a depus un act fals, si altele nu au fost depuse. cind pot depune aceste acte? si asupra acelui act se poate interveni? cind? dupa ce primesc motivarea de la tribunal ori trebuie depuse acum? mentionez ca dosarul este la redactare nu la arhiva. cum procedez? multumesc
gogu2, utilizator
Perfect de acord cu tine, freelis, numai ca in practica nu se intampla asa ceva...
Instanta nu te lasa sa vorbesti si te indeamna sa depui concluzii scrise, pentru ca sa termine sedinta mai repede. In mod firesc, iti dai seama ce a scris partea adversa in Concluzii abia dupa ce s-a redactat hotararea, deci fara nici o repunere pe rol...
Intr-adevar, din motivarea hotararii ne putem da seama ce a invocat partea adversa in acele concluzii scrise .. insa sunt de aceeasi parere cu domnul profesor ca instanta trebuie sa procedeze asa cum a opinat dansul .. instanta nu poate retine aspecte de fapt si de drept care nu au fost puse in discutia ambelor parti ...insa nu se stie niciodata ce ne poate rezerva un complet de judecata ..:(