Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mai multe contracte de comodat pentru acelasi ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mai multe contracte de comodat pentru acelasi apartament

Pentru o garsoniera aflata in propietatea sotiei, am incheiat, in urma cu ceva timp, un contract de comodat intre ea ca si propietar si amandoi ca si asociati ai unei societati comerciale.

In prezent as dori sa ma inregistrez ca si PFA, dar nu stiu daca se poate incheia inca un contract de comodat intre ea (propietar) si mine (pfa) pentru acelasi apartament.

Cred ca merge pentru la PF nu cred ca se face filtru pentru unicitate de sediu.
In principiu, nu ar trebui sa aveti probleme. legea interzice ca doua societati comerciale sa aiba sediul social la aceeasi adresa (cu unele execeptii).Si cum dvs. va veti inregistra ca PFA, si nu ca o alta societate comerciala, ar trebui sa nu intampinati dificultati.
Succes!
Asa este. Nu a fost nici o problema. Multumesc.