avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... FACILITATI ANGAJATORI, ANGAJARE PERSOANE 55 ANI
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

FACILITATI ANGAJATORI, ANGAJARE PERSOANE 55 ANI

Buna ziua, am aflat din comunicatul Domnului Primministru ca se pregatesc facilitati fiscale pentru angajatori care angajeaza tineri sub 25 ani si persoane peste 55 ani. Puteti sa ne raspundeti de cand intra acestea in vigoare.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: adivin , utilizator 17:42, 12 Noiembrie 2012
Inca nu a fost regementata acea modificare la care va referiti ... posibil ca dupa alegeri sa se faca modificarea respectiva.
1. De ce vreti sa intre in vigoare limita de varsta de 55 de ani?

2. E mai avantajoasa limita de acum, de 45 de ani.

tudorvaleriu a scris:

1. De ce vreti sa intre in vigoare limita de varsta de 55 de ani?

2. E mai avantajoasa limita de acum, de 45 de ani.



1. Tocmai, ca nu doresc.
2. Pentru mine, Da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce facilitati am daca angajez o persoana aflata in somaj? tompea tompea ce facilitati am daca angajez o persoana aflata in somaj si care are peste 45 de ani (vezi toată discuția)
Angajare persoane peste 55 ani maria_iv maria_iv Mai beneficiaza de facilitati angajatorii care angajeaza persoane peste 55 de ani ? Multumesc. (vezi toată discuția)
Facilitati angajare someri/absolventi EmiB EmiB Buna ziua, daca ma poate ajuta cineva cu o nelamurire. Mai exista facilitati pentru angajatori in momentul in care angajeaza someri, absolevnti ori persoane ... (vezi toată discuția)