Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... FACILITATI ANGAJATORI, ANGAJARE PERSOANE 55 ANI
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

FACILITATI ANGAJATORI, ANGAJARE PERSOANE 55 ANI

Buna ziua, am aflat din comunicatul Domnului Primministru ca se pregatesc facilitati fiscale pentru angajatori care angajeaza tineri sub 25 ani si persoane peste 55 ani. Puteti sa ne raspundeti de cand intra acestea in vigoare.
Multumesc
Inca nu a fost regementata acea modificare la care va referiti ... posibil ca dupa alegeri sa se faca modificarea respectiva.
1. De ce vreti sa intre in vigoare limita de varsta de 55 de ani?

2. E mai avantajoasa limita de acum, de 45 de ani.

tudorvaleriu a scris:

1. De ce vreti sa intre in vigoare limita de varsta de 55 de ani?

2. E mai avantajoasa limita de acum, de 45 de ani.

1. Tocmai, ca nu doresc.
2. Pentru mine, Da