Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Am votat sau nu la referendum 2012
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Am votat sau nu la referendum 2012

Consider interesanta situatia fiecaruia.
Eu de exemplu peste 15 minute ma duc sa votez.
Invit pe cei care doresc sa spuna daca au votat sau nu vor vota sau nu se vor duce la vot. Stiu ca e prea mica statistica dar e interesanta.
~ Conținut șters la cerere ~
Nu am votat.Nu am dorit sa legitimez prin votul meu, incalcarea jocului democratic!.
Boicotul este o forma Legala de exprimare intr-o democratie.
Ca sa fim corecti "84%,pentru demitere",din cati ?...din 46,26 %...nu?
Sunt si persoane care nu voteaza de fel! Dar sunt si altele care nu au dorit sa voteze,stiind bine care-i miza.Suntem partizani de o parte sau alta,dar adevarul iese la iveala.
Situatia politica si economica au rupt echilibrul(atat cat era)!Leul este zdrobit de Euro.
Si din pacate,asta nu e singura consecinta,multe alte rele vor urma.
Cutia Pandorei a fost deschisa!.