avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Am votat sau nu la referendum 2012
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Am votat sau nu la referendum 2012

Consider interesanta situatia fiecaruia.
Eu de exemplu peste 15 minute ma duc sa votez.
Invit pe cei care doresc sa spuna daca au votat sau nu vor vota sau nu se vor duce la vot. Stiu ca e prea mica statistica dar e interesanta.
Cel mai recent răspuns: ContSters250503 , utilizator 11:37, 6 August 2012
~ Conținut șters la cerere ~
Nu am votat.Nu am dorit sa legitimez prin votul meu, incalcarea jocului democratic!.
Boicotul este o forma Legala de exprimare intr-o democratie.
Ca sa fim corecti "84%,pentru demitere",din cati ?...din 46,26 %...nu?
Sunt si persoane care nu voteaza de fel! Dar sunt si altele care nu au dorit sa voteze,stiind bine care-i miza.Suntem partizani de o parte sau alta,dar adevarul iese la iveala.
Situatia politica si economica au rupt echilibrul(atat cat era)!Leul este zdrobit de Euro.
Si din pacate,asta nu e singura consecinta,multe alte rele vor urma.
Cutia Pandorei a fost deschisa!.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Referendum si cvorum ContSters257414 ContSters257414 cum credeti ca se impaca ([b]cum se justifica[/b]) decizia Curtii Constitutionale a Romaniei care a hotarat marti ca, pentru validarea scrutinului de ... (vezi toată discuția)
Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012? Cabinet de Avocat Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu" 1. Se vor prezenta la urne [b]50%+1[/b] dintre alegatori? 2. Care va fi procentajul [b]Pro si Contra[/b] demiterii presedintelui? (vezi toată discuția)
Proiect de hotãrâre prin care parlamentul sã constate cã bãsescu a fost demis de popor ContSters257414 ContSters257414 Senatorul PNL Ioan Ghişe va propune, luni, în plenul reunit al celor două Camere, un proiect de hotărâre a Parlamentului prin care să se ia act de ... (vezi toată discuția)