Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale exchange
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

exchange

care sunt pasi si termeni pentru a deschide o casa de schimb valutar?
In primul rand sa va infiintati o societate cu acest profil. Apoi vedeti ca exista mai nou Ordinul emis de Ministerul de Finante 664/2012 care reglementeaza noile reguli de autorizare a sediilor sociale si a punctelor de lucru(casele de schimb valutar). Nu uitati ca trebuie sa posedati si 75000 euro si sa si dovedeti provenienta lor licita.
multumesc.....ati putea sa imi detaliati putin pasi...pt a obtine licenta de functionare..unde se depun cei 75000 euro...si cat timp trebuiesc tinuti?