Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Plecare cu minor din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Plecare cu minor din tara

Buna ziua,

Pentru a iesi din tara cu baiatul care a implinit 14 ani, am nevoie si de semnatura tatalui?

Multumesc
Da
Da, daca nu aveti o sentinta judecatoreasca de incredintare (pe vechiul cod) sau de acordare a autoritatii parintesti exclusiv dvs, ori nu aveti o sentinta de suplinire a acordului tatalui