Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional gresit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional gresit

Am intocmit mai multe acte aditional gresite, defapt am gresit litera dar este specificat punctul de exemplu: in loc de J <<salariul>> am pus I <<salariul>> , am gresit doar litera nu si continutul. Ce pot face ? Ce sanctiune exista pt aceasta greseala? Va rog ajutati ma!
Nu exista nicio sanctiune pentru asa ceva .. se poate corecta acea greseala materiala ...
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns, nu este unul singur este vorba de peste 10 acte aditionale, cum as putea sa le corectez fara ale schimba !? Ce ar trebui sa fac ?
Cred ca se poate face fie o decizie colectiva pe care salariatii iau la cunostinta de greseala efectuata ... fie un act aditional rectificativ ...
Poate sa ramana asa, daca nu exista sanctiune, poate "dauna"?
Poate sa ramana si asa .. intrucat nu are cine sa va sanctioneze pentru o eroare materiala ...