avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 309 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozit platit de angajator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozit platit de angajator

Buna ziua,
Ma intereseaza si pe mine pentru un salariu BRUT de 850 RON cat este salariul net si cat plateste ANGAJATORUL la stat. Mentionez ca nu exista copii in intretinere.
Va multumesc.
Ultima modificare: Luni, 19 Ianuarie 2009
Bogdan2009, utilizator
Cel mai recent răspuns: mihai_u , utilizator 15:11, 9 Februarie 2009
toate contributiile sunt calculate corect

in ceea ce priveste comisionul de administrare........... :) credeti ca cineva "tine" carti de munca gratuit?
trebuie intocmite state de plata, declaratii, viramente etc adica cheluieli diverse.....

sincer ....... cea mai buna afacere in ziua de astazi........... 16 EUR/angajat fictiv.

sunt curios care ar fi sanctiunile.......... desi statul isi ia banii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul real si salariul de pe cartea de munca MGabriel MGabriel Am un salariu real net de 1500 RON,pe aceasta valoare semnand si statul de plata. Pe cartea de munca am trecut un salariu de 880 RON (brut). Am fost nevoit ... (vezi toată discuția)
Cotizatie angajator Bogdan2009 Bogdan2009 Buna ziua, Ma intereseaza si pe mine pentru un salariu BRUT de 850 RON cat este salariul net si cat plateste ANGAJATORUL la stat. Mentionez ca nu exista copii ... (vezi toată discuția)
Cote contributii 2009 aida1 aida1 La o agentie imobiliara( conditii normale de munca) care sunt cotele contributiilor salariale? Angajat: cas: 10,5%; sanatate: 5,5%; somaj: 0,5%; imp.venit ... (vezi toată discuția)