avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1295 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general amortizare container firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

amortizare container firma

buna ziua
apelez la bunavointa Dvs pt un mic ajutor
am achizitionat pe firma un container care va functiona pe post de magazin de telecomunicatii cu o valoare de 16 000 ron
am vazut in tabelul cu mijloace fixe ca se incadreaza la codul 1.5.12, cu o perioada de functionare intre 8-12 ani
care ar fi inregistrarea contabila si cum as putea calcula amortizarea? 9m-am gandit la 16000/8/12
multumesc
Cel mai recent răspuns: micky81bv , utilizator 15:08, 7 Septembrie 2012
multumim tuturor pt raspunsuri.o zi frumoasa !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obiect de inventar sau mijloc fix Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Buna ziua! Firma mea este o firma de constructii neplatitoare de TVA si platitoare de impozit pe profit. Intr-o luna a achizitionat o betoniera care are ... (vezi toată discuția)
Decl 390+inreg contabile bestb bestb Buna ziua si La multi ani! Va rog, este urgent....): Am primit la inceputul lunii dec 2010 o factura din italia pentru achizitii mijloace fixe. Nu am ... (vezi toată discuția)
Vanzare mijloc fix tatiana1 tatiana1 In luna ianuarie 2010 a fost achizitionat un mijloc fix in valoare de 17597 pentru care a fost calculata amortizare pana in luna octombrie 2010 de 1386 si ... (vezi toată discuția)