Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general amortizare container firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

amortizare container firma

buna ziua
apelez la bunavointa Dvs pt un mic ajutor
am achizitionat pe firma un container care va functiona pe post de magazin de telecomunicatii cu o valoare de 16 000 ron
am vazut in tabelul cu mijloace fixe ca se incadreaza la codul 1.5.12, cu o perioada de functionare intre 8-12 ani
care ar fi inregistrarea contabila si cum as putea calcula amortizarea? 9m-am gandit la 16000/8/12
multumesc
multumim tuturor pt raspunsuri.o zi frumoasa !