avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Registre pentru PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Registre pentru PFA

Buna ziua,
Ce registre trebuie sa am daca sunt PFA?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: bogdan_i , utilizator 19:42, 13 Octombrie 2012
Bun...
Deci trebuie si cel cu "a" si cel fara "a"?
La administratia financiara mi s-a dat un fluturas cu actele, declaratii si registrele de care am nevoie. Si nu era specificat decat cel cu "a" si registrul de incasari si plati. Nimic de cel fara "a" sau de registru unic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registre la pfa norma fixa sub_bass2002 sub_bass2002 Daca am un pfa cu norma fixa trebuie sa conduc registru incasari si plati, sau nu trebuie nimic daca impozitul este fix? (vezi toată discuția)
Cum se grupeaza dosarele de contabilitate la un neplatitor pfa? ella93 ella93 Eu si prietenul meu avem un obiect de activitate vanzari online de imbracaminte. Cum pot tine o evidenta a contabilitatii? Ce ar trebui sa depun? Ce ar trebui ... (vezi toată discuția)
Dupa infiintare pfa ce acte sunt necesare si la ce institutie imi exprim optiunea pentru p.f.a. norma de venit sau in sistem real? cris_geany cris_geany dupa infiintarea de pfa coafor ce acte trebuie sa mai am,in vederea unui control de la OPC,garda financiara ,... ... (vezi toată discuția)