avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie la volan

salut cine stie cat iese la recalculare 0,80 si 0.70 alcool in sange, va multumesc !
Cel mai recent răspuns: alex_sah41 , utilizator 20:55, 19 Februarie 2013
nu asa se face :) recalcularea va avea in vedere multe aspecte colaterale cum ar fi cantitatea de bautura consumata, taria acesteia, intervalul orar. iar aceste elemente reies din declaratiile date de catre dvs si de catre martori.

treaba este complexa
am consumat 2 beri intre 16.30 si 17.oo ,prima proba de sange a fost la ora 18 iar a doua la ora 19 .
Ultima modificare: Vineri, 19 Octombrie 2012
alex_sah41, utilizator
si reclacularea a fost cea precizata mai spus ,daca da ,obtineti de la procuror o netrimitere in judecata .
nu a venit recalcularea cu toate ca am achitat taxa din august
mai insistati la LML sau poate nu ati depus chitanta la secretariat ,aveti mare grija ,sunt comozi chiar daca au raportul nu il depun daca nu se confirma plata
.
bafta

Alte discuții în legătură

Conducere in stare de ebrietate tomi_mithos tomi_mithos Sunt Raul,din Cluj,as avea nevoie de cateva raspunsuri,sfaturi,am avut un accident rutier soldat cu doua victime (minore)una din ele a avut si o operatie la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Pitiku87 Pitiku87 Am avut 0.44 in aerul expirat si 0.65 in sange.Ce mi se intampla?? multumesc mult. (vezi toată discuția)
Recalcularea alcoolemiei. (1) 0,90 - (2) 0,70 lucian9999 lucian9999 buna ziua tuturor.in data de 07-08-2010 ora 21 am fost implicat intr-un accident rutier.am intrat intr-o curba cu viteza mare si am intrat cu masina intr-un ... (vezi toată discuția)