Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie la volan

salut cine stie cat iese la recalculare 0,80 si 0.70 alcool in sange, va multumesc !
nu asa se face :) recalcularea va avea in vedere multe aspecte colaterale cum ar fi cantitatea de bautura consumata, taria acesteia, intervalul orar. iar aceste elemente reies din declaratiile date de catre dvs si de catre martori.

treaba este complexa
am consumat 2 beri intre 16.30 si 17.oo ,prima proba de sange a fost la ora 18 iar a doua la ora 19 .
alex_sah41, utilizator
si reclacularea a fost cea precizata mai spus ,daca da ,obtineti de la procuror o netrimitere in judecata .
nu a venit recalcularea cu toate ca am achitat taxa din august
mai insistati la LML sau poate nu ati depus chitanta la secretariat ,aveti mare grija ,sunt comozi chiar daca au raportul nu il depun daca nu se confirma plata
.
bafta