Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie la volan

salut cine stie cat iese la recalculare 0,80 si 0.70 alcool in sange, va multumesc !
eu am achitat taxa la caseria I.M.L. si tot eu trebuie sa depun chitanta la secretariat ?
DA ,de la casierie trebuia sa mergeti la un alt birou si sa depuneti chitanta pentru ca altfel ei nu va fac recalcularea daca nu au nr.,serie chitnata ,de ce va spuns pentru ca am facut citeva si stiu tot mersul ,
ok ,
recalcularea este 0,55 . dar cand s-a facut constatare am accidentat usor pe trotuar o persoana care a mers la politie si a dat declaratie ca nu doreste sa depuna plangere .ce urmeaza ?
Nu inteleg ce vreti sa spuneti prin "cand s-a facut constatare"?
ziua accidentului