Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... repartitie ajofm.....mai este obligatorie?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

repartitie ajofm.....mai este obligatorie?

mam angajat la o firma si mia cerut repartitie de la ajofm....eu stiam ca nu mai este obligatoriu ...ci doar firma trebuia sa declare postul liber,,,,ceva de genul////
totodata.....la o intreprindere individuala care are 2 angajati in constructii in cazul in care nu leam cerut repartitii si nici nu am declarat ca as avea posturi disponibile la ajofm se poate intampla ceva?adica sami dea amenda ca nu am facut asa ceva?nici nu stiam ca se mai face!
multumesc
Nu este obligatorie acea repartitie de la AJOFM .. acest lucru este folosit in practica doar in cazul in care sunt angajati someri.
pai bun eu am fost somera adica o lunga perioada nu am avut de munca si nu am avut nici somaj....ar trebui repartitie?
Nu va trebuie repartitie .. in principiu, asa cum am spus, acea repartitie se da de catre AJOFM pentru cei care sunt şomeri înregistrati