Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general amortizare laptop
Discuție deschisă în Contabilitate în general

amortizare laptop

Ca titular al unei Intrepr.Individ. am achizitionat un laptop in sept.2010 (mijloc fix). Am intocmit fisa mijlocului fix in care am precizat durata de amortizare de 2 ani (amortizare liniara). Laptopul este amortizat complet din sept.2012. Pot sa-l scot din registrul de inventar in oct.2012 (valoare de iesire 0) si sa-l cedez unui copil? Daca DA, ce documente trebuie sa intocmesc?
Multumesc pt.precizari; as avea nevoie de un model de PV de inventar, avand in vedere ca obiectele de inventar sunt: aparat foto, imprimanta, laptop, memorie externa pt.calculator, scaun birou.
Revenind la tema: pot face un inventar cu data in octombrie 2012 (in sept.a fost amortizat laptopul) si cu precizarea ca voi dona laptopul? iar in registrul inventar sa precizez data iesirii din gestiune oct.2012, iar valoarea de iesire = 0 ? In plus, banuiesc ca ar trebui facut un act de donatie.