Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ajutor- Decizie numire administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ajutor- Decizie numire administrator

As avea nevoie urgent de ajutor pentru redactarea unei decizii a asociatului unic prin care, pe langa administratorul existent se mai numeste un administrator, amandoi avand puteri depline.
Redactati pur si simplu o decizie a asociatului unic.
Decizia asociatului unic al S.C............, din ..............
Subsemnatul ..........(cu toate datele de identificare), in calitate de asociat unic am decis:
Numirea dl. ....Y .... (cu toate datele de identificare) in functia de administrator, incepand cu data prezentei decizii. Numirea se face pe perioada nelimitata (sau limitata, in acest caz indicati perioada), acesta avand puteri depline in exercitarea atributiilor de administrator.
Ca urmare a celor decise societatea va fi administrata de X (administratorul existent) si Y (administratorul nou numit).
Semnatura
Luati in considerare ca trebuie sa depuneti si act constitutiv actualizat cu cei doi administratori, declaratia de onorabilitate a noului administrator, specimen de semnatura, copie dupa actul de identitate al acestuia.
Succes!