Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ANAF poate sa dea amenzi fara sa controleze ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ANAF poate sa dea amenzi fara sa controleze contribuabilii??

Buna ziua. Firma mea a primit o amenda de la ANAF pentru depunerea cu intarziere a unei declaratii fiscale. Asta nu inseamna ca fapta a fost constatata in urma unui control ? Eu nu am stiut de asta pentru ca totul s-a intamplat la sediul ANAF (dupa cum reiese din locul incheierii procesului verbal). Nu sunt incalcate asa prevederile din Codul de procedura fiscala cu privire la inspectia fiscala? Va rog dati-mi un raspuns.=D>
Prevederi legale care sa "contrazica prevederile legale":rolleyes: eu nu cunosc:wassat:.
Mai studiez ...