avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... optiuni cauciucuri
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

optiuni cauciucuri

La opel astra G 2000 tdi 16 valve.Cum pot cere sami treca intalon alta gama de cauciucuri? Acum am 195 ori60 pe 15 si 205 ori 50 pe 16.As vrea 195 ori 65pe 15 si 205 ori 60 pe 16. Adym
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:10, 2 Decembrie 2012
Numai RAR poate face completari in cartea de identitate a autovehicului privitor la facilitatea utilizari si de alte accesorii fata de cele standard

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dimensiunile rotilor nu apare în civ invest12345 invest12345 Bună ziua, Am cumpărat o mașină din Austria, cu jante 15, am făcut RAR-ul, tot cu jante 15, totul părea OK. Însă la prima verificate ... (vezi toată discuția)
Anvelope Janu1 Janu1 Buna ziua.As dori sa stiu daca pot pune alte anvelope decat cele trecute in cartea masinii.In cartea masinii sunt trecute doar 205/60/16 si eu am cauciucuri de ... (vezi toată discuția)
Talon suspendat [fara numar pe fata (pierdut)] mozavictor mozavictor Am fost oprit de un echipaj de politie la intersectia Simeria-Hateg . Dupa ce agentul s-a prezentat am intrebat \"Motivul Opririi ?\" raspunsul a fost \"nici ... (vezi toată discuția)