Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... se iau in considerare veniturile....
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

se iau in considerare veniturile....

buna ziua! am si eu o intrebare si v-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde.
am doua job-uri .unul in care sunt incadrata cu carte de munca pe perioada nedeterminata si altul in care am incheiat un protocol de colaborare de aproximativ o luna.platesc impozit catre stat de la ambele servicii.
intrebarea mea este:SE IAU IN CONSIDERARE AMBELE VENITURI PENTRU INDEMNIZATIA DE CRESTERE A COPILULUI?MENTIONEZ CA SUNT INSARCINATA IN 5 LUNI.
VA MULTUMESC ANTICIPAT!
La stabilirea bazei de calcul a indemnizatiei pentru cresterea copilului se iau in considerare toate veniturile profesionale realizate de persoana indreptatita a beneficia de aceasta indemnizatie.
Raspunsul este da, se iau in considerare ambele venituri pentru stabilirea bazei de calcul a indemnizatiei pentru CIC: