Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sponsorizare, mecenat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sponsorizare, mecenat

Buna ziua
O persoana fizica fara personalitate juridica, dar cu activitate publica recunoscuta de catre diverse asociatii, poate primi sponsorizare, sau nu? Legea 32/1994 prevede ca da - a fost modificata?
Teoretic, fiind o activitate repetitiva, se transforma in activitate dependenta, ceea ce inseamna ca trebuie tratatata similar salariilor.
Mirela Durnea - Expert contabil, Contabil
Relatia va fi numai prin intermediul ong asociatie de parinti.