avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... acte stagiu cotizare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

acte stagiu cotizare

Ce acte imi trebuie pt eliberarea unei adeverinte pt stagiu de cotizare de la casa de pensii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:08, 23 Martie 2014
In Bucurest , Dambovita si Ilfov se plateste taxa indiferent daca a primit sau nu acasa stagiu de cotizare ..

p,.s.
Legea nu se aplica unitar pe intreg teritoriul tarii ..:)
Ultima modificare: Vineri, 15 Februarie 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic
~ Conținut șters la cerere ~
Incercati la Casa Judeteana de Pensii Constanta
Adresa: Str. Decebal, nr. 13C

sau

la Casa de Pensii a MAI
Adresa: Bucureşti,Strada George Georgescu nr.3, sector 4
Tel./Fax: 021.264.88.11
E-mail: casapensii@mai.gov.ro
Ultima modificare: Duminică, 23 Martie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stagiu cotizare pensie confirmat de casa de pensii niccu niccu Buna ziua, asta spune legea:Art. 50 (1) Stagiul de cotizare se certifica asiguratilor, din oficiu, o data la 2 ani, de CNPP si de casele de pensii ... (vezi toată discuția)
Confirmare stagiu de cotizare crystyna2000 crystyna2000 Am avut in trecut, un contract de munca pe o perioada de 4 ani si am aflat ulterior ca stagiul de cotizare a fost de numai 11 luni.Firma pentru care am lucrat ... (vezi toată discuția)
Certificare stagiu de cotizare niccu niccu Buna seara, In Legea pensiilor spune: \\"Art. 50 (1) Stagiul de cotizare se certifica asiguratilor, din oficiu, o data la 2 ani, de CNPP si de casele de ... (vezi toată discuția)