Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Personalizare functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Personalizare functie

Pot personaliza o functie? De ex, un vanzator cu cod cor 522101 il pot personaliza in cadrul contractului de munca vanzator mezeluri de ex?
Multumesc!
Am explicat mai sus , in mesajul anterior cum se procedeaza ...
Da, in Revisal clar ca nu pot sa personalizez, dar in contract si in fisa postului as fi vrut sa fac acest lucru.
Am inteles ca in fisa postului am dreptul, dar pe contractul de munca pot face aceasta precizare?
Evident ca nu voi inventa un COR, dar ceea ce vreau sa fac e doar sa precizez ce anume va vinde prin personalizarea ocupatiei. Ca esenta, el tot vanzator ramane, iar in Revisal sub aceasta titulatura se va regasi.
Multumesc!
Loredana_84, utilizator
Pe c.i.m. treceti vanzator , in fisa postului detaliati atributiile in calitate de vanzator numai pentru mezeluri ...asa se poate proceda
Am inteles si mi-e clar acum! Asa o sa fac!
Multumesc pentru informatii!