Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ajutor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ajutor

am si eu o intrebare daca parinti unei fete minore (care a trecut de 17 ani (ea),17 ani si 5 luni si el 23 de ani si 3 luni) ...... se duc la politie .... sa-l bage pe baiat la corupere de minori sau abuz .... are ce sa-i faca fara acordul ei ??? daca ea pleaca de acasa cu el ii poate face ceva lui politia??? astept raspunsuri.multumesc....
pai s-au cunoscut cand ea avea 14 ani si el 19, dar sunt impreuna de cand a avut ea 17 ani si el 22. deci in concluzie ar avea ce sa-i faca?multumesc
Mai nimic.
Nu inpartasesc parererile unora. Pot sa se cunoasca si de la nastere. Asta nu demonstreaza nimic. La 17 ani,e tirziu, sa se opuna parinti. Decizia de a continua relatia apartine minorei...
miss_fitze_zuzulake a scris:

pai s-au cunoscut cand ea avea 14 ani si el 19, dar sunt impreuna de cand a avut ea 17 ani si el 22. deci in concluzie ar avea ce sa-i faca?multumesc

E adevarat ca se pot cunoaste si de la nastere dar daca ei declara ceva aiurea la dosar apar probleme.E vorba de probe.Adevarul nu se prea stie care este in destule cazuri.

Din ce ziceti nu sunt probleme de natura penala.

avocat Claudiu Lascoschi
Daca il punem in fata pe DACA,asa este ...ori in speta nu este vorba de ...a declara ceva...