avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie copil pentru parinte cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie copil pentru parinte cu handicap

Buna ziua!
Prezint urmatoarea situatie:
Mama are handicap accentuat, copilul are 2 ani.
Cat vom primi de acum? Din extras am vazut ca pe ultima luna "ne-plina" am primit tot 200 RON.
La FISC ni s-a explicat ca s-ar dubla alocatia, dar nu la ei trebuie sa ne adresam.
Am pierdut dublarea alocatiei pana acum? Cum ne indrumati de acum?
Multumesc!
Va adresati Directiei de Asistenta Sociala si Protectia Copilului.
Multumesc, toate cele bune!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie copil Elena Caldararu Elena Caldararu Buna seara! O cunostinta a nascut de 3 saptamani un copil. Problema e ca mama are doar 14 ani, a abandonat scoala pt a creste copilul. Se da alocatie de stat ... (vezi toată discuția)
Alocatie pentru copii pana la varsta de 2 ani - indexare cf hg11/2008 dinuclaudia dinuclaudia Am nascut in anul 2007 in luna mai si am primit o alocatie pentru copil in valoare de 200 ron. As dori sa stiu de ce in momentul de fata nu mi s-a majorat ... (vezi toată discuția)
Ajutor pentru bolnavii de sida yaro yaro am fost diagnosticat acum 2 ani cu hiv intro tara din ue daca ma intorc in romania mar ajuta statul cu alocatia de hrana ,indemnizatia sau ce sunt astea ca nu ... (vezi toată discuția)