Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Scoatere teren din circuit agricol
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Scoatere teren din circuit agricol

Buna ziua, am o intrebare, am un teren intravilan, si vreau sa construiesc pe el.La primarie mi-a spus ca nu se da autorizatie de contruire pana cand nu este scos din circuit agricol. Asa am auzit ca a aprut o lege care interzice scoaterea din circuit agricol a terenului?
Buna ziua,

Sunt in aproximativ in aceeasi situatie cu utilizatorul precedent cu diferenta ca terenul intravilan (faneata) are PUZ aprobat in 2008 pentru constructie pensiune dar nu a fost scos inca din circuitul agricol. Ordonanta se va aplica si in cazul meu?
Va multumesc anticipat.