avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Buna dimineata! Am mers la mediere pentru divort si dupa ce s a terminat sotul meu nu vrea sa mai inainteze dosarul in instanta. Pot sa l dau in judecata pentru stabilirea pensiei alimentare? Mentionez ca avem 2 copii minori si de cateva luni nu contribuie cu nimic pentru acestia. Ce acte trebuiesc? Cat costa? Va multumesc foarte mult!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:21, 28 Iulie 2013
Pensie puteti cere si fara sa cereti divortul, daca vreti sa mai asteptati.
Va costa mai mult daca vreti sa fiti asistata de avocat, altfel taxa de timbru pt divort, nu e mare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort cirsteaiulian cirsteaiulian am un copil de 8 ani,am apartament prin credit ipotecar,o masina si inca doua credite,sotia nu lucreaza,vreau sa divortez, ce trebuie sa fac? (vezi toată discuția)
Divort cu intarziere iulian3435 iulian3435 Este posibil ca la o cerere de divort depusa astazi sa primesc ca termen pentru prima infatisare 15.03.2011? Sau pot cataloga ziua de astazi ca fiind cea mai ... (vezi toată discuția)
Divort cu minor - costuri danutgaby danutgaby Buna ziua. Vreau sa stiu cat costa un divort avand un copil minor mama fiind plecata din tara. va multumesc (vezi toată discuția)