Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Analize medicale pentru al doilea loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Analize medicale pentru al doilea loc de munca

Buna ziua!

Firma la care lucrez organizeaza un proiect educational, pe termen lung, in cadrul caruia vor fi angajati mai multi profesori. Intrebarea mea este, daca acesti profesori sunt deja angajati ai scolilor, la contractul de munca incheiat la noi mai trebuie atasate analize in original la zi sau pot fi prezentate copii a celor deja existente la dosarul lor de la scoala.
Multumesc pentru lamuriri!
La fiecare nou c.i.m., salariatul trebuie sa prezinte un certificat medical, care constata faptul ca cel in cauza este apt pentru prestarea acelei munci.
Pentru fiecare loc de munca (chiar prin cumul) trebuie avizul medical care se da de catre medicul de medicina muncii care deserveste angajatorul respectiv.